2000. VIII.évfolyam 2.szám

IPARÁGI
TÜKÖR

A hentesszakma kiválói

Talán mégis lesz a szakmának utánpótlása, hiszen egy kis kisiklás után az idén újra megrendezték a hentes és mészáros tanulók szakmai versenyét. A Szakma Kiváló Tanulója 40. országos versenyének az idei tavaszon a Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakmunkásképző és Szakközépiskola adott otthont.

Félegyházán ugyanis több mint harmincéves múltra tekint vissza a húsfeldolgozó szakmai képzés. Az iskola saját önálló húsipari tanüzemmel rendelkezik, erre alapozva vállalták az országos verseny megrendezését, amely egyúttal része volt a város millenniumi programsorozatának.

Erre a kerítésre ötöst kaptam a szakvizsgán.
A megmérettetésen tizenhét iskola huszonkét diákja bizonyította szakmai hozzáértését és tudását gyakorlatban, írásban és szóban.

A versenyt a bajai Romsics Attila nyerte. Őt követte a kiskunfélegyházi Réfi Zoltán, illetve a szegedi Rostás Gábor. Negyedik lett Dömötör Ferenc (Kaposvár), ötödik Takács Károly (Nyíregyháza), hatodik Petrovszki Péter (Gyula), hetedik Szomi Balázs (Zalaegerszeg), nyolcadik Timár Ferenc (Szeged), kilencedik Szőke Csaba (Gyöngyös). Ők a serleg és az oklevél mellett szakmunkás-bizonyítványukat is kezükbe kapták. Gratulálunk a nyerteseknek és szakoktatóiknak!

A verseny keretében a térség húsipari szakemberei számára szakmai fórumot rendeztek. Témái: a terméktanács szerepe a húsvertikum piacszabályozásában, minőségbiztosítás a húsipari kisüzemekben, illetve minőség a gyakorlatban. A fórum után a húsipart ellátó kereskedelmi cégek tartottak termékbemutatót. Örömmel adjuk közre, hogy a húsfeldolgozó szakma 41. Szakma Kiváló Tanulója országos versenyét jövőre Kaposváron rendezik. A késforgatók ünnepe „Felszabadultan" emelhette magasba a kupát Réfi Zoltán, a Mezőgazdasági Szakmunkásképző és Szakközépiskola tanulója, hiszen a 40. Húsfeldolgozó szakmai versenyen a második helyezést érte el. Ezzel a teljesítménnyel kiérdemelte a szakmunkás-bizonyítványt is. De nyugodtan kaphatott volna kupát szakoktatója Szatmári István, az iskola vezetése és valamennyi tanára, tanulója. A félegyháziak ugyanis a szakmai versenyek történetében először vállalkoztak arra, hogy oktatási intézményként az országos megmérettetés teljes feltételrendszerét biztosítsák. A gyakorlati feladatokat a saját húsüzemükben, az eleméleti vizsgáztatást az iskolában oldották meg mintaszerűen.

előző cikk újság tartalomjegyzék következő cikk
rovatban vissza rovat tartalomjegyzék rovatban előre